Kocioł o mocy 15 kW z podajnikiem na pellet i sterownikiem RM-82 Timel - 3 kanały, ruszt wodny

Dodaj recenzję:
  • Producent: PPHU MALINA Robert Malinowski
  • Waga: 350 kg
  • Dostępność: Dostępny
  • 8 000,00 zł / szt.

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

Moc kotła: 15 kW

Powierzchnia ogrzewana: do 130 m2

Sterownik mikroprocesorowy: RM-82 Timel

Typ urządzenia grzewczego: kocioł z podajnikiem na pellet

Ilość kanałów konwekcyjnych: wersja 3 kanałowa

Palenisko awaryjne: dodatkowy ruszt wodny

Napęd podajnika: motoreduktor z silnikiem

Zabezpieczenie ślimaka: klin blokujący ślimak w motoreduktorzeNowoczesne kotły z podajnikami opału na pellet

Możliwość spalania opału na ruszcie wodnym

OPIS FUNKCJONALNY

Kotły DOMINO EKO PELLET to kotły wyposażone w podajnik ślimakowy przeznaczony do spalania pelletu. Wykonany z najwyższą jakością zestaw grzewczy gwarantuje wysoką sprawność kotła. Cechą charakterystyczną kotła jest zastosowanie podajnika samoczyszczącego co w połączeniu ze sterownikiem RM-82 daje doskonały zestaw grzewczy. Zaletą tego rodzaju kotłów jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu niewielkiej ilości popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Podstawowym paliwem jest pellet. W zależności od wersji kocioł może posiadać dodatkowy ruszt wodny na którym można spalać węgiel lub drewno. Umożliwia to pracę kotła w sytuacjach awaryjnych wynikających z braku dostaw energii energetycznej w dłuższym okresie czasu. Proces spalania może być wtedy regulowany ręcznie.

Oferowana wersja kotła wyposażona jest w nowoczesny sterownik z dotykowym panelem model RM-82. Regulator ten umożliwia pełną obsługę kotła. Steruje 4 pompami w dowolnych obiegach grzewczych, napędem zaworu mieszającego. Atutem tego sterownika jest menu w języku polskim, które jest bardzo intuicyjne poprzez zastosowanie ikon graficznych. Możliwe jest również ustawienie języka angielskiego. Sterownik reguluje całym procesem palenia od rozpalenia w kotle, poprzez zmiany stref czasowych aż po wygaśnięcie kotła. Dobór ilości opału odbywa się w sposób automatyczny a na podstawie temperatury spalin mierzonej przed czujnik spalin regulator odpowiednio reguluje ilością opału. W zestawie ze sterownikiem znajdują się czujniki temperatury kotła, czujnik cwu, czujnik podajnika oraz czujnik spalin. Sterownik dodatkowo może być wyposażony w czujnik pogodowy. Regulator posiada pełne monitorowanie pracy urządzeń a także pamięć parametrów pracy oraz możliwość zobrazowania pracy kotła za pomocą wykresow. Wszystkie opcje dostępne w łatwy i bezproblemowy sposób. Zaletą sterownika jest zabezpieczenie hasłem zmiany parametrów pracy, osoby niepowołane a przede wszystkim dzieci bez podania hasła dostępu nie zmienią przypadkowo nastaw kotła. Regulator RM-82 objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

Kocioł posiada bardzo duże włazy i komorę spalania na ruszcie dodatkowym - w zależności od wybranej przez Państwa wersji (prezentujemy to na zdjęciach poniżej). Wszystkie produkowane przez nas kotły posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 25 mm odporna na wysokie temperatury umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek, została wbudowana w ich środek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dumu z wnętrza kotła. Nasze kotły standardowo wyposażamy w ślimakowe rączki zamykające drzwiczki a także w nóżki z regulowaną nastawą wysokości. Umożliwiają one szybkie i właściwe ustawienie - wypoziomowanie - kotła. Prawidłowe ustawienie zestawu grzewczego, poziomie, gwarantuje prawidłową pracę kotła z podajnikiem pelet.

Kocioł można montować w układzie zamkniętym jednak instalacja taka musi być wyposażona w zawór schładzający np. firmy Regulus JBV-1. W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury czujnik, w który został wyposażony zawór otwiera zawór termostatyczny. Poprzez otwarty zawór zimna woda z wodociągu wpływa do kotła i uniemożliwia zagotowanie wody u układzie c.o. Wylatującą, nadmiernie nagrzaną wodę można spuścić np. do kanalizacji. Gdy temperatura spadnie do bezpiecznej wysokości zawór automatycznie się znowu zamyka. Zabezpieczenie instalacji zaworem termostatycznym pozwala utrzymać stan czynnika roboczego w instalacji grzewczej w stanie niezmienionym pomimo wystąpieni awaryjnego trybu pracy - schładzania kotła i instalacji centralnego ogrzewania. Obieg schładzania jest tu odseparowany od obiegu grzania.

DOBÓR KOTŁA DO INSTALACJI I WARUNKÓW GRZEWCZYCH

Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły z podajnikiem, należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze produkty można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach. Parametry i wersje wykonania prezentujemy poniżej.

Parametr JM Dane techniczne kotłów DOMINO EKO PLUS
Znamionowa moc cieplna kW 15 19 25 38 50 62 75
Zakres mocy kW 5 - 15 6 - 19 8 - 25 12 - 38 15 - 50 19 - 62 23 - 75
Powierzchnia wymiany ciepła 1,5 2 3 4 5 6 7,5
Powierzchnia ogrzewanego pomieszczenia do 130 do 160 150 - 220 220 - 300 300 - 400 400 - 500 500 - 700
Sprawność cieplna % > 86
Makysmalna temperatura wody ºC 90
Maksymalna temperatura powrotu / zasilania ºC 60
Maksymalne cisnienie robocze bar 1,5
Zużycie paliwa przy mocy nominalnej kg / h 2,7 3,3 4,2 6,5 8,5 10,0 12,7
Pojemność zbiorninka opału kg 160 160 160 180 200 200 200
Pojemność wodna kotła dm³ 99 101 106 132 160 180 225
Wymagany ciąg spalin Pa 2,0 - 2,5
Orientacyjne parametry komina cm² / m 280 / 5 280 / 5 280 / 6 280 / 8 380 / 8 380 / 10 480 / 10
Średnica czopucha mm 180 x 150
Średnica króćca zasilania i powrotu cal GZ 1,5"
Napięcie zasilania V 230V / 50Hz

WERSJE USYTUOWANIA KOMINA I ZASOBNIKA OPAŁU WZGLĘDEM KOTŁA

Układ podawania opału
Podajnik na pellet

Dodatkowe wyposażenie
Palenisko awaryjne ruszt wodny

Technologia wytwarzania
Konstrukcja wycinana plazmowo
Obudowa zaginana i spawana
Korpus paleniska z blachy 6 mm
Zewnętrzne płaszcze z blachy 4 mm
Korpus izolowany wełną mineralną
Dodatkowa izolacja blacha izolacyjna
Drzwiczki izolowane płytą ceramiczną
Izolacja komór szczeliwo szklane

Podłączenie do instalacji kominowej
Komin dostosowany według ustaleń z klientem - opcje poniżej

Sterownik: RM-82 Timel
Podajnik: pellet