Kocioł o mocy 15 kW zasypowy, uniwersalny ze miarkownikiem elektronicznym Unister

Dodaj recenzję:
  • Producent: PPHU MALINA Robert Malinowski
  • Waga: 200 kg
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 2 600,00 zł / szt.

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

Moc kotła: 15 kW

Powierzchnia ogrzewana: do 130 m2

Sterowanie pracą kotła: Miarkownik elektroniczny Unister

Typ urządzenia grzewczego: kocioł zasypowy - uniwersalny

Ilość kanałów konwekcyjnych: wersja 3 kanałowa

 

Nowoczesne kotły zasypowe na miał, węgiel, drewno

Wyposażone w elektroniczny miarkownik ciągu

OPIS FUNKCJONALNY

Kotły DOMINO MR to jednostki grzewcze wyposażone w elektroniczny miarkownik ciągu powietrza regulucjący dopływem powietrza w strefę spalania poprzez unoszenie i opuszczanie klapki.

Kotły DOMINO MR opalane są miałem węglowym. Cechują się prostą, zwartą konstrukcją z nowatorskim rozwiązaniem doprowadzenia powietrza w strefę załadowanego paliwa. Obsługa kotła jest prosta i nieuciążliwa. Ogranicza się do cyklicznego załadunku paliwa i usuwania popiołu raz na dobę.

Proces spalania sterowany jest półautomatycznie i umożliwia m. in. uzyskanie temperatury wody wylotowej wg potrzeb. W kotłach tego typu proces spalania może być reprowadzony nawet w sytuacjach wynikających z braku dostawy energii elektrycznej poprzez ręczne uchylanie klapki regulującej dopływ powietrza w strefę spalania.

Kocioł posiada bardzo duże włazy i komorę spalania (prezentujemy to na zdjęciach poniżej). Wszystkie produkowane przez nas kotły posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 30 mm odpornej na wysokie temperatury umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek, została wbudowana w ich środek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza kotła.

Dostępność kolorów kotłów: nasze kotły produkowane są w kolorystyce ze srebrnym korpusem kotła i elementami typu drzwiczki, kominy, zbiornik w kolorze czerwonym.

DOBÓR KOTŁA

Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły lub piece należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy Państwu zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze kotły można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach.

 

Sterowanie
Miarkownik ciągu kominowego - elektroniczny

Dodatkowe wyposażenie
Nóżki regulowane
Zestaw do czyszczenia
Szuflada na popiół

Technologia wytwarzania
Konstrukcja wycinana plazmowo
Obudowa zaginana i spawana
Korpus paleniska z blachy 6 mm
Zewnętrzne płaszcze  z blachy 4 mm
Korpus izolowany wełną mineralną
Dodatkowa izolacja blacha izolacyjna
Drzwiczki izolowane płytą ceramiczną
Izolacja komór szczeliwo szklane

Podłączenie do instalacji kominowej
Komin dostosowany według ustaleń z klientem - opcje poniżej

Sterownik: Miarkownik elektroniczny Unister