Kocioł o mocy 15 kW zasypowy, uniwersalny ze sterownikiem Proton PID

Dodaj recenzję:
  • Producent: PPHU MALINA Robert Malinowski
  • Waga: 200 kg
  • Dostępność: Dostępny Dostępny
  • szt.
  • 2 650,00 zł / szt.

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

Moc kotła: 15 kW

Powierzchnia ogrzewana: do 130 m2

Sterownik mikroprocesorowy: PROTON PID

Typ urządzenia grzewczego: kocioł zasypowy sterowany

Ilość kanałów konwekcyjnych: wersja 3 kanałowa

 

Nowoczesne kotły zasypowe na miał, węgiel, drewno

Wyposażone w dmuchawę i sterownik

OPIS FUNKCJONALNY

Kotły DOMINO MW opalane są miałem węglowym. Cechują się prostą, zwartą konstrukcją z nowatorskim rozwiązaniem doprowadzenia powietrza w strefę załadowanego paliwa. Obsługa kotła jest prosta i nieuciążliwa. Ogranicza się do cyklicznego załadunku paliwa i usuwania popiołu raz na dobę.

Proces spalania sterowany jest automatycznie i umożliwia m. in. uzyskanie temperatury wody wylotowej wg potrzeb. W zależności od zastosowanego sterownika istnieje możliwość zastosowania pompy obiegowej c.o., pompy cyrkulacyjnej, programowanie stref czasowych czy zastosowanie paneli pokojowych. W kotłach tego typu proces spalania może być również regulowany ręcznie w sytuacjach wynikających z braku dostawy energii elektrycznej.

Kocioł posiada bardzo duże włazy i komorę spalania (prezentujemy to na zdjęciach poniżej). Wszystkie produkowane przez nas kotły posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 30 mm odpornej na wysokie temperatury umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek, została wbudowana w ich środek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza kotła.

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE I OPCJONALNE

Kotły DOMINO MW wyposażone są w sterownik Proton PID w wersji standardowej w cenie kotła oraz za dopłatą w sterownik Krypton w wersji piramida. Konstrukcja obudowy sterownika w wersji piramida oznacza to, że jest on zintegrowany swoją obudową z obudową kotła - korpusem. Oba sterowniki posiadają bardzo czytelny panel kontrolny, duży i czytelny wyświetlacz, intuicyjne menu. Chatakteryzują się również bardzo prostą obsługą i wysoką niezawodnością w swoim działaniu. W komplecie posiadają wszystkie niezbędne do prawidłowego działania czujniki i przewody przyłączeniowe. Umożliwiają podłączenie pompy. Sterownik Proton i Krypton umożliwia zdalne sterowanie kotłem za pomocą panela pokojowego Pilot R. Element ten zwiększa funkcjonalność i komfort obsługi kotła. Panel Pilot R dostępny jest za dodatkową opłatą.

Kotły DOMINO MW mogą być również sterowane regulatorem Proton, który występuje w polskiej, niemieckiej i czeskiej wersji językowej. Obcojęzyczne wersje sterownika dostępne są w prezentowanej cenie kotła.

Dostępność kolorów kotłów: nasze kotły produkowane są w kolorystyce ze srebrnym korpusem kotła i elementami typu drzwiczki, kominy, zbiornik w kolorze czerwonym.

DOBÓR KOTŁA

Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły lub piece należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy Państwu zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze kotły można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach.

Sterowanie
Mikroprocesorowy sterownik kotła c.o.

Dodatkowe wyposażenie
Nóżki regulowane
Zestaw do czyszczenia
Szuflada na popiół

Technologia wytwarzania
Konstrukcja wycinana plazmowo
Obudowa zaginana i spawana
Korpus paleniska z blachy 6 mm
Zewnętrzne płaszcze  z blachy 4 mm
Korpus izolowany wełną mineralną
Dodatkowa izolacja blacha izolacyjna
Drzwiczki izolowane płytą ceramiczną
Izolacja komór szczeliwo szklane

Podłączenie do instalacji kominowej
Komin dostosowany według ustaleń z klientem - opcje poniżej

Sterownik: Proton PID