Kocioł o mocy 24 kW - MALINA PREMIUM PELLET z podajnikiem na pellet TECHNIX - 5 Klasa EcoDesign

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

Moc kotła: 24 kW

Powierzchnia ogrzewana: do 200 m2
Typ urządzenia grzewczego: kocioł z podajnikiem na pellet

Nowoczesne kotły z podajnikami opału na pellet

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: PPHU MALINA Robert Malinowski
 • Dostępność: Dostępny Dostępny
 • 13 200,00 zł / szt.
 • szt.

Korzyści kotłów 5 Klasy EcoDesign firmy MALINA z serii kotłów na pellet

 • możliwość uzyskania dofinansowania (kotły posiadają odpowiedni certyfikat)
 • urządzenie jest przyjazne środowisku poprzez zredukowaną emisję szkodliwych spalin
 • nowoczesny sterownik mikroprocesorowy
 • podajnik biopaliwa, pelletu marki TECHNIX model SV-200
 • moc kotła 24 kW
 • ogrzewana powierzchnia do 200 m2
 • 5 lat gwarancji na szczelność kotła
 • 2 lata gwarancji na elektronikę i podzespoły
 • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Kotły MALINA serii kotłów centralnego ogrzewania na pellet spełniają normę (PN-EN 303-5:2012) dotyczącą 5 KLASY oraz EKODESIGN. Charakteryzuje je niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery - konstrukcja urządzenia pozwala na ograniczenie szkodliwych spalin (CO, NOx, OGC) oraz pyłów. Zaletą kotła z podajnikiem jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu popiołu. Jedno załadowanie zasobnika - w zależności od zapotrzebowania na ciepło - wystarcza na kilka dni pracy kotła. Podstawowym paliwem jest tzw. pellet. Całość parametrów pracy ustawiana jest na dołączonym do kotła sterowniku.

OPIS FUNKCJONALNY

Kotły KP PELLET to kotły wyposażone w dedykowany podajnik pelletowy typu SV-200. Wykonany z najwyższą jakością zestaw grzewczy gwarantuje wysoką sprawność kotła. Cechą charakterystyczną kotła jest zastosowanie podajnika ze sterownikiem mikroprocesorowym co daje doskonały zestaw grzewczy. Zaletą tego rodzaju kotłów jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu niewielkiej ilości popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Podstawowym paliwem jest pellet.

Oferowana wersja kotła wyposażona jest w nowoczesny sterownik. Regulator ten umożliwia pełną obsługę kotła. Atutem tego sterownika jest menu w języku polskim, które jest bardzo intuicyjne poprzez zastosowanie ikon graficznych. Sterownik reguluje całym procesem palenia od rozpalenia w kotle, poprzez zmiany stref czasowych aż po wygaśnięcie kotła. Dobór ilości opału odbywa się w sposób automatyczny a na podstawie temperatury spalin mierzonej przed czujnik spalin regulator odpowiednio reguluje ilością opału. Wszystkie opcje dostępne w łatwy i bezproblemowy sposób. Regulator objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

Drzwiczki posiadają izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza kotła. Nasze kotły standardowo wyposażamy w bardzo mocne rączki zamykające drzwiczki a także w nóżki z regulowaną nastawą wysokości. Umożliwiają one szybkie i właściwe ustawienie - wypoziomowanie - kotła. Prawidłowe ustawienie zestawu grzewczego, poziomie, gwarantuje prawidłową pracę kotła z podajnikiem pelet.

UWAGA !!! Gwarancją nie jest objęta szuflada na popiół umieszczona pod paleniskiem automatycznym.

DOBÓR KOTŁA DO INSTALACJI I WARUNKÓW GRZEWCZYCH

Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły z podajnikiem, należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze produkty można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach. Parametry i wersje wykonania prezentujemy poniżej.