Podgrzewacz cwu 50 kW z podajnikiem na pellet i sterownikiem RM-82 Timel - 5 kanałów, bez dodatkowego rusztu - WiFi

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: PPHU MALINA Robert Malinowski
  • Waga: 550 kg
  • Dostępność: KOCIOŁ WYCOFANY Z PRODUKCJI

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

Moc znamionowa: 50 kW

Sterownik mikroprocesorowy: RM-82 Timel SKZP-02

Sterowanie przez internet: wbudowany moduł WiFi

Typ urządzenia grzewczego: z podajnikiem na pellet

Ilość kanałów konwekcyjnych: wersja 5 kanałowa

Palenisko awaryjne: brak dodatkowego paleniskaNowoczesne podgrzewacze z podajnikami opału na pellet

UWAGA !!! Oferowane urządzenie grzewcze przeznaczone jest wyłącznie do ogrzewania wody w układach ciepłej wody użytkowej. Zakwalifikowane jest do grupy podgrzewaczy c.w.u. z podajnikiem opału.

OPIS FUNKCJONALNY

Podgrzewacze DOMINO ECO PELLET to urządzenia wyposażone w podajnik przeznaczony do spalania pelletu. Wykonany z najwyższą jakością zestaw grzewczy gwarantuje wysoką sprawność. Cechą charakterystyczną jest zastosowanie podajnika samoczyszczącego co w połączeniu ze sterownikiem RM-82 daje doskonały zestaw grzewczy. Zaletą tego rodzaju urządzeń jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu niewielkiej ilości popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową. Podstawowym paliwem jest pellet. W zależności od wersji podgrzewacza może posiadać dodatkowy ruszt wodny na którym można spalać węgiel lub drewno. Umożliwia to pracę w sytuacjach awaryjnych wynikających z braku dostaw energii energetycznej w dłuższym okresie czasu. Proces spalania może być wtedy regulowany ręcznie. Oferowany egzemplarz nie posiada dodatkowego rusztu wodnego.

Oferowana wersja wyposażona jest w nowoczesny sterownik z dotykowym panelem model RM-82. Regulator ten umożliwia pełną obsługę. Steruje 4 pompami w dowolnych obiegach grzewczych, napędem zaworu mieszającego. Atutem tego sterownika jest menu w języku polskim, które jest bardzo intuicyjne poprzez zastosowanie ikon graficznych. Możliwe jest również ustawienie języka angielskiego. Sterownik reguluje całym procesem palenia od rozpalenia, poprzez zmiany stref czasowych aż po wygaśnięcie. Dobór ilości opału odbywa się w sposób automatyczny a na podstawie temperatury spalin mierzonej przed czujnik spalin regulator odpowiednio reguluje ilością opału. W zestawie ze sterownikiem znajdują się czujniki temperatury, czujnik cwu, czujnik podajnika oraz czujnik spalin. Sterownik dodatkowo może być wyposażony w czujnik pogodowy. Regulator posiada pełne monitorowanie pracy urządzeń a także pamięć parametrów pracy oraz możliwość zobrazowania pracy za pomocą wykresów. Wszystkie opcje dostępne w łatwy i bezproblemowy sposób. Zaletą sterownika jest zabezpieczenie hasłem zmiany parametrów pracy, osoby niepowołane a przede wszystkim dzieci bez podania hasła dostępu nie zmienią przypadkowo nastaw kotła. Regulator RM-82 objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

Podgrzewacz cwu na pellet posiada bardzo duże włazy i komorę spalania. Wszystkie produkowane przez nas urządzenia grzewcze posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 25 mm odporna na wysokie temperatury umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza. Nasze podgrzewacze standardowo wyposażamy w ślimakowe rączki zamykające drzwiczki a także w nóżki z regulowaną nastawą wysokości. Umożliwiają one szybkie i właściwe ustawienie i wypoziomowanie. Prawidłowe ustawienie zestawu grzewczego gwarantuje prawidłową pracę.

Podgrzewacz można montować w układzie zamkniętym jednak instalacja taka musi być wyposażona w zawór schładzający np. firmy Regulus JBV-1. W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury czujnik, w który został wyposażony zawór otwiera zawór termostatyczny. Poprzez otwarty zawór zimna woda z wodociągu wpływa do podgrzewacza i uniemożliwia zagotowanie wody u układzie c.o. Wylatującą, nadmiernie nagrzaną wodę można spuścić np. do kanalizacji. Gdy temperatura spadnie do bezpiecznej wysokości zawór automatycznie się znowu zamyka. Zabezpieczenie instalacji zaworem termostatycznym pozwala utrzymać stan czynnika roboczego w instalacji grzewczej w stanie niezmienionym pomimo wystąpienia awaryjnego trybu pracy - schładzania podgrzewacza i instalacji. Obieg schładzania jest tu odseparowany od obiegu grzania.

 

DOBÓR URZĄDZENIA DO INSTALACJI I WARUNKÓW GRZEWCZYCH

Aby zapewnić sobie odpowiednią ilość ciepłej wody użytkowej dla domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając nasze podgrzewacze z podajnikiem, należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze produkty można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach. Parametry i wersje wykonania prezentujemy poniżej.

 

WERSJE USYTUOWANIA KOMINA I ZASOBNIKA OPAŁU WZGLĘDEM PODGRZEWACZA

 

 

 

Układ podawania opału
Podajnik na pellet

Dodatkowe wyposażenie
Palenisko awaryjne ruszt wodny

Technologia wytwarzania
Konstrukcja wycinana plazmowo
Obudowa zaginana i spawana
Korpus paleniska z blachy 6 mm
Zewnętrzne płaszcze z blachy 4 mm
Korpus izolowany wełną mineralną
Dodatkowa izolacja blacha izolacyjna
Drzwiczki izolowane płytą ceramiczną
Izolacja komór szczeliwo szklane

Podłączenie do instalacji kominowej
Komin dostosowany według ustaleń z klientem

Sterownik: RM-82 Timel
Podajnik: pellet