Kocioł zasypowy - sterowany

DOMINO MW | kocioł z mikroprocesorowym sterownikiem

Kotły DOMINO MW opalane są miałem węglowym. Cechują się prostą, zwartą konstrukcją z nowatorskim rozwiązaniem doprowadzenia powietrza w strefę załadowanego paliwa. Obsługa kotła jest prosta i nieuciążliwa. Ogranicza się do cyklicznego załadunku paliwa i usuwania popiołu raz na dobę.

Proces spalania sterowany jest automatycznie i umożliwia m. in. uzyskanie temperatury wody wylotowej wg potrzeb. W zależności od zastosowanego sterownika istnieje możliwość zastosowania pompy obiegowej c.o., pompy cyrkulacyjnej, programowanie stref czasowych czy zastosowanie paneli pokojowych. W kotłach tego typu proces spalania może być również regulowany ręcznie w sytuacjach wynikających z braku dostawy energii elektrycznej.

Kocioł posiada bardzo duże włazy i komorę spalania (prezentujemy to na zdjęciach poniżej). Wszystkie produkowane przez nas kotły posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 30 mm odpornej na wysokie temperatury umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek, została wbudowana w ich środek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza kotła.

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE I OPCJONALNE

Kotły DOMINO MW wyposażone są w sterownik Proton w wersji standardowej w cenie kotła oraz za dopłatą w sterownik Krypton w wersji piramida. Konstrukcja obudowy sterownika w wersji piramida oznacza to, że jest on zintegrowany swoją obudową z obudową kotła - korpusem. Oba sterowniki posiadają bardzo czytelny panel kontrolny, duży i czytelny wyświetlacz, intuicyjne menu. Chatakteryzują się również bardzo prostą obsługą i wysoką niezawodnością w swoim działaniu. W komplecie posiadają wszystkie niezbędne do prawidłowego działania czujniki i przewody przyłączeniowe. Umożliwiają podłączenie pompy. Sterownik Proton i Krypton umożliwia zdalne sterowanie kotłem za pomocą panela pokojowego Pilot R. Element ten zwiększa funkcjonalność i komfort obsługi kotła. Panel Pilot R dostępny jest za dodatkową opłatą.

Kotły DOMINO MW mogą być również sterowane regulatorem Proton, który występuje w polskiej, niemieckiej i czeskiej wersji językowej. Obcojęzyczne wersje sterownika dostępne są w prezentowanej cenie kotła.

Dostępność kolorów kotłów: nasze kotły produkowane są w kolorystyce ze srebrnym korpusem kotła i elementami typu drzwiczki, kominy, zbiornik w kolorze czerwonym.

DOBÓR KOTŁA

Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły lub piece należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy Państwu zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze kotły można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach.