Kotły z podajnikiem opału

DOMINO Plus | Kotły i piece z podajnikiem

DOMINO PLUS to kotły grzewcze, które charakteryzują się zastosowaniem podajnika paliwa i spalaniem w tzw. retorcie. Zaletą tego rodzaju urządzeń jest ograniczenie ich obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Podstawowymi paliwami są węgiel kamienny oraz groszek energetyczny tzw. eko-groszek. Kocioł z podajnikiem posiada dodatkowe ruszta wodne nad palnikiem przystosowane do palenia drewnem oraz węglem. Umożliwia to jego pracę w sytuacjach awaryjnych wynikających z braku dostaw energii energetycznej w dłuższym okresie. Proces spalania może być wtedy regulowany ręcznie.

Piec z podajnikiem posiada bardzo duże włazy i komorę spalania na ruszcie dodatkowym (prezentujemy to na zdjęciach poniżej). Wszystkie produkowane przez nas urządzenia posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 30 mm, odpornej na wysokie temperatury, umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek, została wbudowana w ich środek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego, zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza kotła.

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE I OPCJONALNE

Kocioł z podajnikiem DOMINO-PLUS wyposażony jest w sterownik Titanic w wersji piramida oraz podajnik EKOPEL. Konstrukcja obudowy sterownika w wersji piramida oznacza to, że jest on zintegrowany swoją obudową z obudową kotła - zbiornika zasypowego. Sterownik Titanic posiada bardzo czytelny panel kontrolny, duży i czytelny wyświetlacz, intuicyjne menu. Charakteryzuje się również bardzo prostą obsługą i wysoką niezawodnością w swoim działaniu. W komplecie posiada wszystkie niezbędne do prawidłowego działania czujniki i przewody przyłączeniowe. Umożliwia podłączenie dwóch pomp: pompy c.o. i pompy c.w.u. Sterownik Titanic umożliwia zdalne sterowanie urządzeniem za pomocą panela pokojowego Pilot R. Element ten zwiększa funkcjonalność i komfort obsługi. Panel Pilot R dostępny jest za dodatkową opłatą.

Możliwość zamontowania podajnika EKOENERGIA, który dostępny jest w cenie urządzenia. Podajnik EKOENERGIA występuje tylko w wersji do 25 kW.

Kocioł z podajnikiem DOMINO PLUS może być również sterowany regulatorem Titanic, który występuje w polskiej i niemieckiej wersji językowej. Obcojęzyczne wersje sterownika dostępne są w prezentowanej cenie urządzenia grzewczego.

Dostępność kolorów: każdy nasz piec z podajnikiem produkowany jest w kolorystyce ze srebrnym korpusem i elementami typu drzwiczki, kominy, zbiornik w kolorze czerwonym.

Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły z podajnikiem, należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze produkty można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach.