Kocioł na pellet MALINA PREMIUM PELLET - moc 8 kW - 5 Klasa EcoDesign

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

Moc kotła: 8 kW

Powierzchnia ogrzewana (stare budownictwo): do 80 m2

Sterownik mikroprocesorowy: MINI-STER PID BIO

Typ urządzenia grzewczego: kocioł z podajnikiem na pellet

Palenisko awaryjne: brak dodatkowego paleniskaNowoczesne kotły z podajnikami opału na pellet

  • 10 890,00 zł
  • szt.

Korzyści kotłów 5 Klasy EcoDesign firmy MALINA

  • możliwość uzyskania dofinansowania (kotły posiadają odpowiedni certyfikat)
  • urządzenie jest przyjazne środowisku poprzez zredukowaną emisję szkodliwych spalin
  • nowoczesny sterownik firmy ELEKTRO-MIZ
  • moc kotła 8 kW
  • ogrzewana powierzchnia do 80 m2 (nowa instalacja do 100 m2)
  • 5 lat gwarancji na szczelność kotła
  • 2 lata gwarancji na elektronikę i podzespoły
  • serwis gwarancyjny i pogwarancyjny

Kotły MALINA serii spełniają normę (PN-EN 303-5:2012) dotyczącą 5 KLASY oraz EKODESIGN. Charakteryzuje je niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery - konstrukcja urządzenia pozwala na ograniczenie szkodliwych spalin (CO, NOx, OGC) oraz pyłów. Zaletą kotła z podajnikiem jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu popiołu. Jedno załadowanie zasobnika - w zależności od zapotrzebowania na ciepło - wystarcza na kilka dni pracy kotła. Podstawowym paliwem jest tzw. pellet. Całość parametrów pracy ustawiana jest na dołączonym do kotła sterowniku.

OPIS FUNKCJONALNY

Kotły MALINA PELLET to kotły wyposażone w dedykowany podajnik pelletowy. Wykonany z najwyższą jakością zestaw grzewczy gwarantuje wysoką sprawność kotła. Cechą charakterystyczną kotła jest zastosowanie podajnika ze sterownikiem MINI-STER PID BIO co daje doskonały zestaw grzewczy. Zaletą tego rodzaju kotłów jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu niewielkiej ilości popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Podstawowym paliwem jest pellet.

Oferowana wersja kotła wyposażona jest w nowoczesny sterownik MINI-STER PID BIO. Regulator ten umożliwia pełną obsługę kotła. Atutem tego sterownika jest menu w języku polskim, które jest bardzo intuicyjne poprzez zastosowanie ikon graficznych. Sterownik reguluje całym procesem palenia od rozpalenia w kotle, poprzez zmiany stref czasowych aż po wygaśnięcie kotła. Dobór ilości opału odbywa się w sposób automatyczny a na podstawie temperatury spalin mierzonej przed czujnik spalin regulator odpowiednio reguluje ilością opału. Wszystkie opcje dostępne w łatwy i bezproblemowy sposób. Regulator objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

Drzwiczki posiadają izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza kotła. Nasze kotły standardowo wyposażamy w bardzo mocne rączki zamykające drzwiczki a także w nóżki z regulowaną nastawą wysokości. Umożliwiają one szybkie i właściwe ustawienie - wypoziomowanie - kotła. Prawidłowe ustawienie zestawu grzewczego, poziomie, gwarantuje prawidłową pracę kotła z podajnikiem pelet.

UWAGA !!! Gwarancją nie jest objęta szuflada na popiół umieszczona pod paleniskiem automatycznym. 

 

Parametry kotła MALINA PREMIUM PELLET - SLIM

KOCIOŁ 8 kW

PODSTAWOWE PALIWO:

PELLET 6-8mm

Wysokość kotła

136 cm

Szerokość kotła

42 cm

Głębokość kotła

69 cm

Głębokóść kotła z palnikiem

85 cm

Wysokość  z otwartą klapą kosza

178 cm

Sprawność

>90 %

Pojemność wodna

40 L

Zasyp kosza

ok. 40 kg

Średnica komina

Fi 130

Klasa kotła

V

Sterownik

Mini-ster PID BIO

Palnik

Malina Qpell

Powierzchnia grzewcza

Do 80 m

 

DOBÓR KOTŁA DO INSTALACJI I WARUNKÓW GRZEWCZYCH

Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły z podajnikiem, należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze produkty można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach. Parametry i wersje wykonania prezentujemy poniżej.