Kocioł o mocy 26 kW - MALINA PREMIUM ze sterownikiem RM-82 - kocioł 5 KLASA ECODESIGN - moduł internetowy

Wymiary i parametry kotła 26 kW

 • wysokość kotła: 148 cm
 • szerokość kotła: 60 cm
 • głębokość kotła: 85 cm
 • szerokość kotła z podajnikiem: 140 cm
 • wysokość do posadzki do dołu komina: 145 cm
 • średnica komina: FI 150 mm
 • pojemność wodna: 160 litrów
 • komin umiejscowiony po skosie z tyłu kotła
 • moc znamionowa 8 - 26 kW
 • powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń: do 280 m2
 • wielkość kotła (pow. wymiany ciepła): 3 m2
 • ślimak w podajniku mocowany na klin
 • sterownik TIMEL RM-82 SKZP-02E
 • Dodaj recenzję:
 • Kod: K5ECO-26KW-MODUL-IT
 • Producent: PPHU MALINA Robert Malinowski
 • Waga: 550 kg
 • Dostępność: Dostępny Dostępny

 • Historia ceny
 • 13 800,00 zł / szt.
 • szt.

UWAGA !!! Oferta dotyczy kotła 5 KLASY ECODESIGN wyposażonego w moduł internetowy służący do obsługi kotła przez sieć internetową

 

Czym są kotły 5 KLASY i kotły ECODESIGN

Posiadają najwyższą 5 klasę Ecodesign, która potwierdza wysoką sprawność i dbałość o środowisko naturalne. Wykonane ze specjalnie wzmocnionej stali kotłowej gwarantują oszczędną i stabilną pracę przez wiele lat. Nad wydajną i nieprzerwaną pracą kotła czuwa zaawansowany sterowniki, umożliwiający zautomatyzowaną regulację temperatury. Kocioł charakteryzuje się zastosowaniem podajnika paliwa i spalaniem w tzw. retorcie. Zaletą tego rodzaju urządzeń jest ograniczenie ich obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Wysoka jakość naszych wyrobów został przez nas wnikliwie przemyślana. Przykładając uwagę do najmniejszych detali kotła od momentu wyboru materiału, poprzez sposób jego obrobienia, zespawania, dokładnego ocieplenia każdego korpusu aż po wyposażenie w takie elementy jak sterownik kotła, podajnik ślimakowy, dmuchawa aluminiowa staramy się na każdym kroku spełniać wysokie wymagania naszych klientów oraz potwierdzać posiadane przez nas certyfikaty jakości naszych wyrobów. Nowoczesny kocioł z Certyfikatem 5 klasy Ecodesign to gwarancja najwyższej jakości urządzeń grzewczych.

Zapytaj w swoim Urzędzie Miasta lub Urzędzie Gminy o Program Ograniczania Niskiej Emisji i jego szczegółowe zasady. Na nasze kotły można uzyskać wysokie dofinansowanie nawet od 50% do 90% kosztów całej inwestycji!

Kotły MALINA PREMIUM spełnia normy 5 KLASY kotłów na paliwa stałe oraz normy EKODESIGN. Charakteryzuje go niska emisja zanieczyszczeń do atmosfery - konstrukcja urządzenia pozwala na ograniczenie szkodliwych spalin do atmosfery (CO, NOx, OGC) oraz pyłów. Kocioł MALINA PREMIUM spełnia wymagania 5 klasy normy PN-EN 303-5:2012. Zaletą kotła z podajnikiem jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Podstawowym paliwem jest węgiel kamienny asortyment groszek energetyczny tzw. eko-groszek. Całość parametrów pracy ustawiana jest na dołączonym do kotła sterowniku pracy zestawu grzewczego.

Oferowana wersja kotła wyposażona jest w nowoczesny sterownik z dotykowym panelem model RM-82. Regulator ten umożliwia pełną obsługę kotła. Steruje 4 pompami w dowolnych obiegach grzewczych, napędem zaworu mieszającego. Umożliwia podłączenia panela zdalnego sterowania, który zwiększa komfort obsługi kotła. Zarówno sterownik RM-82 jak i panel pokojowy posiadają dotykowe wyświetlacze. Atutem tego sterownika jest menu w języku polskim, które jest bardzo intuicyjne poprzez zastosowanie ikon graficznych. Możliwe jest również ustawienie języka angielskiego. Sterownik reguluje całym procesem palenia od rozpalenia w kotle, poprzez zmiany stref czasowych aż po wygaśnięcie kotła. W zestawie ze sterownikiem znajdują się czujniki temperatury kotła, czujnik cwu, czujnik podajnika oraz czujnik spalin. Sterownik dodatkowo może być wyposażony w czujnik pogodowy. Regulator posiada pełne monitorowanie pracy urządzeń a także pamięć parametrów pracy oraz możliwość zobrazowania pracy kotła za pomocą wykresów. Wszystkie opcje dostępne w łatwy i bezproblemowy sposób. Zaletą sterownika jest zabezpieczenie hasłem zmiany parametrów pracy, osoby niepowołane a przede wszystkim dzieci bez podania hasła dostępu nie zmienią przypadkowo nastaw kotła. Regulator RM-82 objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

Wszystkie produkowane przez nas kotły posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 25 mm odporna na wysokie temperatury umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek, została wbudowana w ich środek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza kotła. Nasze kotły standardowo wyposażamy w ślimakowe rączki zamykające drzwiczki a także w nóżki z regulowaną nastawą wysokości. Umożliwiają one szybkie i właściwe ustawienie - wypoziomowanie - kotła. Prawidłowe ustawienie zestawu grzewczego, poziomie, gwarantuje prawidłową pracę kotła z podajnikiem ślimakowym. Cechy szczególne naszych kotłów podajnikowych, osprzętu oraz wykonanie omawiamy poniżej w dalszej części opisu.

Kocioł można montować w układzie zamkniętym jednak instalacja taka musi być wyposażona w zawór schładzający np. firmy Regulus DBV. W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury czujnik, w który został wyposażony zawór otwiera zawór termostatyczny. Poprzez otwarty zawór zimna woda z wodociągu wpływa do kotła i uniemożliwia zagotowanie wody u układzie c.o. Wylatującą, nadmiernie nagrzaną wodę można spuścić np. do kanalizacji. Gdy temperatura spadnie do bezpiecznej wysokości zawór automatycznie się znowu zamyka. Zabezpieczenie instalacji zaworem termostatycznym pozwala utrzymać stan czynnika roboczego w instalacji grzewczej w stanie niezmienionym pomimo wystąpieni awaryjnego trybu pracy - schładzania kotła i instalacji centralnego ogrzewania. Obieg schładzania jest tu odseparowany od obiegu grzania.

 

DOBÓR KOTŁA DO INSTALACJI I WARUNKÓW GRZEWCZYCH

Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły z podajnikiem, należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze produkty można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach. Parametry i wersje wykonania prezentujemy poniżej.

Układ podawania opału
Podajnik na ekogroszek

Technologia wytwarzania
Konstrukcja wycinana plazmowo
Obudowa zaginana i spawana
Korpus paleniska z blachy 6 mm
Zewnętrzne płaszcze z blachy 4 mm
Korpus izolowany wełną mineralną
Dodatkowa izolacja blacha izolacyjna
Drzwiczki izolowane płytą ceramiczną
Izolacja komór szczeliwo szklane

Podłączenie do instalacji kominowej
Komin dostosowany według ustaleń z klientem - opcje poniżej