Kocioł o mocy 20 kW - MALINA PREMIUM PELLET z podajnikiem na pellet i sterownikiem RM-82 Timel - kocioł 5 klasa - moduł WiFi

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

Moc kotła: 20 kW

Powierzchnia ogrzewana (stare budownictwo): do 160 m2

Powierzchnia ogrzewana (nowe budownictwo): do 200 m2

Sterownik mikroprocesorowy: RM-82 Timel

Typ urządzenia grzewczego: kocioł z podajnikiem na pellet

Ilość kanałów konwekcyjnych: wersja 5 kanałowa

Palenisko awaryjne: brak dodatkowego paleniska



Nowoczesne kotły z podajnikami opału na pellet

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: PEL-KONF-20-WIFI
  • Producent: PPHU MALINA Robert Malinowski
  • Waga: 453 kg
  • Dostępność: Dostępny Dostępny

  • Historia ceny
  • 13 200,00 zł / szt.
  • szt.

OPIS FUNKCJONALNY

Kotły MALINA PREMIUM PELLET to kotły wyposażone w podajnik ślimakowy przeznaczony do spalania pelletu. Wykonany z najwyższą jakością zestaw grzewczy gwarantuje wysoką sprawność kotła. Cechą charakterystyczną kotła jest zastosowanie podajnika samoczyszczącego co w połączeniu ze sterownikiem RM-82 daje doskonały zestaw grzewczy. Zaletą tego rodzaju kotłów jest ograniczenie jego obsługi, która sprowadza się do uzupełniania paliwa w zasobniku i okresowym usuwaniu niewielkiej ilości popiołu. Jedno załadowanie zasobnika wystarcza na kilka dni w zależności od zapotrzebowania na ciepło. Podstawowym paliwem jest pellet.

Oferowana wersja kotła wyposażona jest w nowoczesny sterownik z dotykowym panelem model RM-82. Regulator ten umożliwia pełną obsługę kotła. Steruje 4 pompami w dowolnych obiegach grzewczych, napędem zaworu mieszającego. Atutem tego sterownika jest menu w języku polskim, które jest bardzo intuicyjne poprzez zastosowanie ikon graficznych. Możliwe jest również ustawienie języka angielskiego. Sterownik reguluje całym procesem palenia od rozpalenia w kotle, poprzez zmiany stref czasowych aż po wygaśnięcie kotła. Dobór ilości opału odbywa się w sposób automatyczny a na podstawie temperatury spalin mierzonej przed czujnik spalin regulator odpowiednio reguluje ilością opału. W zestawie ze sterownikiem znajdują się czujniki temperatury kotła, czujnik cwu, czujnik podajnika oraz czujnik spalin. Sterownik dodatkowo może być wyposażony w czujnik pogodowy. Regulator posiada pełne monitorowanie pracy urządzeń a także pamięć parametrów pracy oraz możliwość zobrazowania pracy kotła za pomocą wykresów. Wszystkie opcje dostępne w łatwy i bezproblemowy sposób. Zaletą sterownika jest zabezpieczenie hasłem zmiany parametrów pracy, osoby niepowołane a przede wszystkim dzieci bez podania hasła dostępu nie zmienią przypadkowo nastaw kotła. Regulator RM-82 objęty jest 24 miesięczną gwarancją producenta.

Kocioł posiada bardzo duże włazy i komorę spalania (prezentujemy to na zdjęciach poniżej). Wszystkie produkowane przez nas kotły posiadają izolowane drzwiczki. Izolacja w postaci płyty ceramicznej o grubości 25 mm odporna na wysokie temperatury umieszczona została w wewnętrznej części drzwiczek, została wbudowana w ich środek. Wszystkie drzwiczki posiadają również izolację w postaci sznura szklanego zapobiegającą wydostawaniu się dymu z wnętrza kotła. Nasze kotły standardowo wyposażamy w ślimakowe rączki zamykające drzwiczki a także w nóżki z regulowaną nastawą wysokości. Umożliwiają one szybkie i właściwe ustawienie - wypoziomowanie - kotła. Prawidłowe ustawienie zestawu grzewczego, poziomie, gwarantuje prawidłową pracę kotła z podajnikiem pelet.

Kocioł można montować w układzie zamkniętym jednak instalacja taka musi być wyposażona w zawór schładzający np. firmy Regulus DBV. W przypadku nadmiernego wzrostu temperatury czujnik, w który został wyposażony zawór otwiera zawór termostatyczny. Poprzez otwarty zawór zimna woda z wodociągu wpływa do kotła i uniemożliwia zagotowanie wody u układzie c.o. Wylatującą, nadmiernie nagrzaną wodę można spuścić np. do kanalizacji. Gdy temperatura spadnie do bezpiecznej wysokości zawór automatycznie się znowu zamyka. Zabezpieczenie instalacji zaworem termostatycznym pozwala utrzymać stan czynnika roboczego w instalacji grzewczej w stanie niezmienionym pomimo wystąpienia awaryjnego trybu pracy - schładzania kotła i instalacji centralnego ogrzewania. Obieg schładzania jest tu odseparowany od obiegu grzania.

 

DOBÓR KOTŁA DO INSTALACJI I WARUNKÓW GRZEWCZYCH

Aby zapewnić sobie odpowiednie ogrzanie domu lub innego lokalu użytkowego, wybierając kotły z podajnikiem, należy kierować się przede wszystkim ich mocą, jakością użytych materiałów oraz jakością wykonania. Naszą dewizą jest dostarczanie ciepła zgodnie z Państwa zapotrzebowaniem. Dlatego też od wielu lat dostarczamy zawsze produkt najwyższej jakości wraz z najnowszymi rozwiązaniami techniki grzewczej. Nasze produkty można zamówić z odpowiednio dostosowanym kominem. Występują one w różnych wersjach. Parametry i wersje wykonania prezentujemy poniżej.

 

 

Układ podawania opału
Podajnik na pellet

Technologia wytwarzania
Konstrukcja wycinana plazmowo
Obudowa zaginana i spawana
Korpus paleniska z blachy 6 mm
Zewnętrzne płaszcze z blachy 4 mm
Korpus izolowany wełną mineralną
Dodatkowa izolacja blacha izolacyjna
Drzwiczki izolowane płytą ceramiczną
Izolacja komór szczeliwo szklane

Podłączenie do instalacji kominowej
Komin z tyłu kotła. Dostosowanie poprzez kolano kominowe nastawne